Spotkanie startupów w Samsung R&D Institute – szkolenie z cyberbezpieczeństwa

24 czerwca 2019 r. beneficjenci programu inkubacyjnego w Samsung Inkubator Lublin odwiedzili siedzibę Samsung R&D Institute Poland aby wziąć udział w pierwszym z cyklu szkoleń odbywających się w ramach inkubacji. Podczas spotkania specjaliści i inżynierowie z Instytutu Badawczo-Rozwojowego firmy Samsung przedstawili startupom mobilny system zabezpieczeń Knox, zagłębiając się w tajniki wbudowanej w smartfon platformy, która zabezpiecza przed włamaniami, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami. Omówiono najważniejsze z licznych możliwości zastosowania systemu w rozwiązaniach związanych z cyberbezpieczeństwem.
Po szkoleniu odbyły się również indywidualne konsultacje z inżynierami z Samsung R&D, które były doskonałą okazją do rozmów na temat projektów startupów oraz dzielenia się doświadczeniem przez ekspertów.

Wizyta startupów w centrum badań i rozwoju firmy Samsung nie mogła obyć się bez odwiedzin w Samsung Mobile B2B Innovation Center – miejscu będącym ważnym elementem strategii współpracy firmy Samsung z klientami biznesowymi. Goście z Samsung Inkubator mieli okazję poznać technologie mobilne w zakresie podstawowych obszarów rynku, takich jak: bezpieczeństwo, rozwiązania dla służby zdrowia, technologie dla sektora finansowego i użyteczności publicznej.