Otwarcie Samsung Inkubator w Lublinie

6 lutego 2019 r. firma Samsung przy współpracy firmy Hugetech oraz partnerów – Politechniki Lubelskiej oraz NASK, otworzyła drugi inkubator dla startupów. Tym razem, wsparcie otrzymają startupy, które rozwijają swoje pomysły z zakresu cyberbezpieczeństwa. Wśród projektów znajdą się technologie i rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo systemom inteligentnym, umożliwiające zbieranie danych i ich przetwarzanie oraz komunikację.


– Cyberbezpieczeństwo jest jedną z priorytetowych kwestii w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie.  W naszej działalności koncentrujemy się na dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań dla naszych klientów. Podnoszenie świadomości na temat cyberzagrożeń i aktywne działania na rzecz ich zwalczania traktujemy jako naszą misję. Jesteśmy pewni, że nowatorskie pomysły polskich przedsiębiorców, z naszą pomocą przyczynią się do zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa na poziomie lokalnym i globalnym – powiedział Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska, podczas uroczystości otwarcia Samsung Inkubator w Lublinie.


Do Samsung Inkubatora mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, które mają już opracowaną koncepcję biznesu lub prototyp swojego produktu. W trakcie kilkumiesięcznego programu inkubacyjnego Samsung zapewnia im kreatywną przestrzeń do pracy, wypełnioną najnowszej klasy sprzętem. W ramach działania Inkubatora uczestnicy mogą korzystać również z intensywnych szkoleń oraz pomocy w poszukiwaniu partnerów biznesowych, technologicznych czy pozyskiwaniu dofinansowania. Przez cały okres programu inkubacyjnego innowatorzy mogą liczyć na pomoc mentorów z  Samsung R&D Institute Poland, którzy zapewnią stałe wsparcie  począwszy od fazy koncepcyjnej projektu, kończąc na etapie przygotowania prototypu. W procesie inkubacji istotna jest również obecność partnerów NASK oraz Politechniki Lubelskiej, którzy zapewnią wsparcie merytoryczne dzieląc się doświadczeniem i dobrymi praktykami z zakresu cyberbezpieczeństwa.


Samsung Inkubator w Lublinie, poza działaniami wspierającymi startupy, będzie również dostępny dla lokalnej społeczności. W ramach działalności inkubatora planowany jest szereg wydarzeń, szkoleń i warsztatów przeznaczonych dla mieszkańców Lublina i okolic. Będą to m.in. zajęcia z kodowania, warsztaty i szkolenia biznesowe czy hackathony programistyczne.

– Jako firmie odpowiedzialnej społecznie zależy nam przede wszystkim na wspieraniu młodych talentów w zakresie cyberbezpieczeństwa, ale również na podnoszeniu kompetencji lokalnej społeczności. Dwa lata po uruchomieniu pierwszego Inkubatora w Rzeszowie, wciąż jesteśmy zaskakiwani efektami, jakie osiągają startupy, które wspieramy – wspomniała Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager, Samsung Electronics Polska.


Uruchomienie drugiego w Polsce inkubatora to element szerszej strategii firmy Samsung Electronics Polska, której celem jest wspieranie młodych przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Takie inicjatywy pokazują, że wcale nie trzeba przeprowadzać się do większych miast, aby realizować swoje innowacyjne pomysły.